160MT100KB
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Produkt-Nr.:
160MT100KB
Paket:
MTK
Beschreibung:
BRIDGE RECT 3PHASE 1KV 160A MTK
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Peak Reverse (Max) 1 kV
Diode Type Three Phase
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package MTK
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 mA @ 1000 V
Series -
Package / Case MTK
Technology Standard
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Package Bulk
Current - Average Rectified (Io) 160 A