167472K400A-F
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
167472K400A-F
Beschreibung:
CAP FILM 4700PF 10% 400VDC RAD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.276" (7.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.413" L x 0.138" W (10.50mm x 3.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series 167
Voltage Rating - DC 400V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 200V
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 4700 pF