16STRBLASXL100
Remington Industries
Produkt-Nr.:
16STRBLASXL100
Beschreibung:
HOOK-UP STRND 16AWG BLACK 100'
Auf Lager : 50
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature 125°C
Cable Type Hook-Up, Automotive
Jacket (Insulation) Material Polyethylene (XLPE)
Product Status Active
Wire Gauge 16 AWG
Series SXL
Length 100.0' (30.5m)
Voltage 60V
Mfr Remington Industries
Conductor Strand 19/29
Conductor Material Copper, Bare
Features Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant
Jacket Color Black
Package Box
Jacket (Insulation) Diameter 0.118" (3.00mm)