16STRREDUL1426250
Remington Industries
Produkt-Nr.:
16STRREDUL1426250
Beschreibung:
HOOK-UP STRND 16AWG 60V RED 250'
Auf Lager : 100
Benutzer handbuch
Operating Temperature -
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness -
Jacket (Insulation) Material Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Product Status Active
Wire Gauge 16 AWG
Ratings -
Series GPT
Length 250.0' (76.2m)
Voltage 60V
Mfr Remington Industries
Conductor Strand 19/29
Conductor Material Copper, Tinned
Features Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant
Jacket Color Red
Package Spool
Jacket (Insulation) Diameter 0.103" (2.62mm)