16TPV680M8X10.5
Rubycon
Produkt-Nr.:
16TPV680M8X10.5
Hersteller:
Rubycon
Beschreibung:
CAP ALUM 680UF 20% 16V SMD
Auf Lager : 635
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 510 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 80mOhm @ 100kHz
Ratings AEC-Q200
Series TPV
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 850 mA @ 100 kHz
Mfr Rubycon
Capacitance 680 µF