16UL1015STRWHI25
Remington Industries
Produkt-Nr.:
16UL1015STRWHI25
Beschreibung:
HOOK-UP STRND 16AWG WHITE 25'
Auf Lager : 35
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature 105°C
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness 0.030" (0.76mm)
Jacket (Insulation) Material Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Product Status Active
Wire Gauge 16 AWG
Ratings UL Style 1015
Series -
Length 25.00' (7.62m)
Voltage 600V
Mfr Remington Industries
Conductor Strand 26/30
Conductor Material Copper, Tinned
Features Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant
Jacket Color White
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.124" (3.15mm)