17-EHD550N-C
Qualtek
Produkt-Nr.:
17-EHD550N-C
Hersteller:
Qualtek
Beschreibung:
CBL TIE LOCKING NAT 175LB 1.804'
Benutzer handbuch
Tensile Strength 175 lbs (79.40 kg)
Storage/Refrigeration Temperature -
Color Natural
Material Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Product Status Obsolete
Series 17
Wire/Cable Tie Type Standard, Locking
Shelf Life Start -
Mfr Qualtek
Features -
Shelf Life -
Length - Actual 1.804' (550.00mm)
Package Bulk
Width 0.346" (8.80mm)
Length - Approximate 21.75"
Bundle Diameter 6.44" (163.50mm)