170184J630NF
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
170184J630NF
Beschreibung:
CAP FILM 0.18UF 5% 630VDC AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.512" Dia x 1.299" L (13.00mm x 33.00mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series 170
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC 250V
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 0.18 µF