170394K400NE
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
170394K400NE
Beschreibung:
CAP FILM 0.39UF 10% 400VDC AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.512" Dia x 1.102" L (13.00mm x 28.00mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series 170
Voltage Rating - DC 400V
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC 220V
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 0.39 µF