1706R1C2.75
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
1706R1C2.75
Hersteller:
Littelfuse Inc.
Beschreibung:
FUSE CARTRIDGE 170A 2.75KVAC
Benutzer handbuch
Operating Temperature -
Applications Motor Protection
Response Time -
Approval Agency -
Current Rating (Amps) 170A
Fuse Type Cartridge
Breaking Capacity @ Rated Voltage 80kA
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 3.000" Dia x 10.875" L (76.20mm x 276.23mm)