175-472-JBW
RCD Components
Produkt-Nr.:
175-472-JBW
Hersteller:
RCD Components
Paket:
Axial
Beschreibung:
RES 4.7K OHM 5% 10W AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 350°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.350" Dia x 1.720" L (8.89mm x 43.70mm)
Temperature Coefficient 20ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 4.7 kOhms
Series 100
Power (Watts) 10W