Phoenix Contact
Produkt-Nr.:
1773976
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
TERM BLK 2P SIDE ENT 10.16MM PCB
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$11.2385
$11.2385
10
$10.92785
$109.2785
50
$10.21269
$510.6345
100
$9.395595
$939.5595
250
$8.68072
$2170.18
500
$8.272258
$4136.129
1000
$7.761624
$7761.624
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Wire Termination | Screw - Rising Cage Clamp |
| Operating Temperature | - |
| Screw Thread | M4 |
| Contact Material - Plating | - |
| Positions Per Level | 2 |
| Screw Material - Plating | - |
| Torque - Screw | 1.2-1.5 Nm (10.6-13.3 Lb-In) |
| Housing Material | Polyamide (PA), Nylon |
| Color | Green |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 6-20 AWG |
| Number of Levels | 1 |
| Series | COMBICON MKDSP |
| Voltage | 600 V |
| Mfr | Phoenix Contact |
| Pitch | 0.400" (10.16mm) |
| Mating Orientation | Horizontal with Board |
| Clamp Material - Plating | - |
| Features | Interlocking (Side) |
| Package | Bulk |
| Current | 60 A |