18081C123JAT2A
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
18081C123JAT2A
Hersteller:
KYOCERA AVX
Beschreibung:
CAP CER 0.012UF 100V X7R 1808
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.180" L x 0.080" W (4.57mm x 2.03mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series -
Package / Case 1808 (4520 Metric)
Thickness (Max) -
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.012 µF