1808WC122MAT9A
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
1808WC122MAT9A
Hersteller:
KYOCERA AVX
Beschreibung:
CAP CER 1200PF 2.5KV X7R 1808
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 2500V (2.5kV)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.181" L x 0.079" W (4.60mm x 2.00mm)
Temperature Coefficient X7R
Package / Case 1808 (4520 Metric)
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 1200 pF