1812SC123KAT1A
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
1812SC123KAT1A
Beschreibung:
CAP CER 0.012UF 1.5KV X7R 1812
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 1500V (1.5kV)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.181" L x 0.126" W (4.60mm x 3.20mm)
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.012 µF