Weidmüller
Produkt-Nr.:
1838210000
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
TERM BLOCK HDR 2POS VERT 5.08MM
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.912
$0.912
10
$0.6384
$6.384
25
$0.59508
$14.877
50
$0.54017
$27.0085
100
$0.53789
$53.789
250
$0.454176
$113.544
500
$0.430274
$215.137
1000
$0.383648
$383.648
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Insulation Height | 0.472" (12.00mm) |
| Contact Tail Length | 0.126" (3.20mm) |
| Ingress Protection | - |
| Housing Material | Liquid Crystal Polymer (LCP), Glass Filled |
| Header Orientation | Vertical |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Contact Mating Finish | Tin |
| Number of Levels | 1 |
| Current - UL | 18.5 A |
| Screw Size | - |
| Mfr | Weidmüller |
| Plug Wire Entry | - |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Features | - |
| Voltage - IEC | 400 V |
| Wire Gauge or Range - mm² | - |
| Wire Gauge or Range - AWG | - |
| Operating Temperature | -50°C ~ 100°C |
| Positions Per Level | 2 |
| Number of Positions | 2 |
| Torque - Screw | - |
| Termination Style | Solder |
| Color | Black |
| Wire Strip Length | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Current - IEC | 27.5A |
| Series | Omnimate SL |
| Type | Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) |
| Voltage - UL | 300 V |
| Pitch | 0.200" (5.08mm) |
| Package | Bulk |