183NQ100R
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Produkt-Nr.:
183NQ100R
Paket:
D-67 HALF-PAK
Beschreibung:
DIODE SCHOTTKY 100V 180A D-67
Benutzer handbuch
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F 4150pF @ 5V, 1MHz
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package D-67 HALF-PAK
Current - Reverse Leakage @ Vr 4.5 mA @ 100 V
Series -
Package / Case D-67 HALF-PAK
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 950 mV @ 180 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V
Package Bulk
Current - Average Rectified (Io) 180A