18STRBLUGXL250
Remington Industries
Produkt-Nr.:
18STRBLUGXL250
Beschreibung:
HOOK-UP STRND 18AWG BLUE 250'
Auf Lager : 47
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature 125°C
Cable Type Hook-Up, Automotive
Jacket (Insulation) Thickness 0.019" (0.48mm)
Jacket (Insulation) Material Polyethylene (XLPE)
Product Status Active
Wire Gauge 18 AWG
Ratings -
Series GXL
Length 250.0' (76.2m)
Voltage 60V
Mfr Remington Industries
Conductor Strand 19/30.5
Conductor Material Copper, Bare
Features Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant
Jacket Color Blue
Package Spool
Jacket (Insulation) Diameter 0.091" (2.31mm)