18STRORAUL1426100
Remington Industries
Produkt-Nr.:
18STRORAUL1426100
Beschreibung:
HOOK-UP STRND 18AWG 60V ORG 100'
Auf Lager : 200
Benutzer handbuch
Operating Temperature -
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness -
Jacket (Insulation) Material Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Product Status Active
Wire Gauge 18 AWG
Ratings -
Series GPT
Length 100.0' (30.5m)
Voltage 60V
Mfr Remington Industries
Conductor Strand 16/30
Conductor Material Copper, Tinned
Features Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant
Jacket Color Orange
Package Spool
Jacket (Insulation) Diameter 0.092" (2.34mm)