18UL1007STRWHI25
Remington Industries
Produkt-Nr.:
18UL1007STRWHI25
Beschreibung:
HOOK-UP STRND 18AWG 300V WHT 25'
Auf Lager : 100
Benutzer handbuch
Operating Temperature 105°C
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness 0.016" (0.41mm)
Jacket (Insulation) Material Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Product Status Active
Wire Gauge 18 AWG
Ratings UL Style 1007
Series -
Length 25.00' (7.62m)
Voltage 300V
Mfr Remington Industries
Conductor Strand 16/30
Conductor Material Copper, Tinned
Features Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant
Jacket Color White
Package Spool
Jacket (Insulation) Diameter 0.073" (1.85mm)