18UL1007TPCBRO100
Remington Industries
Produkt-Nr.:
18UL1007TPCBRO100
Beschreibung:
#18 UL1007 300V TOPCOAT BRO 100'
Auf Lager : 50
Benutzer handbuch
Operating Temperature 105°C
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness 0.015" (0.38mm)
Jacket (Insulation) Material Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Product Status Active
Wire Gauge 18 AWG
Ratings UL Style 1007
Series -
Length 100.0' (30.5m)
Voltage 300V
Jacket Color Brown
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.079" (2.01mm)