18UL1015STRVIO1000
Remington Industries
Produkt-Nr.:
18UL1015STRVIO1000
Beschreibung:
HOOK-UP STRND 18AWG VIOLET 1000'
Auf Lager : 49
Benutzer handbuch
Operating Temperature 105°C
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness 0.030" (0.76mm)
Jacket (Insulation) Material Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Product Status Active
Wire Gauge 18 AWG
Ratings UL Style 1015
Series -
Length 1000.0' (304.8m)
Voltage 600V
Jacket Color Violet
Package Spool
Jacket (Insulation) Diameter 0.110" (2.79mm)