18UL1061STRGRE25
Remington Industries
Produkt-Nr.:
18UL1061STRGRE25
Beschreibung:
#18 UL1061 300V WIRE GRE 25'
Auf Lager : 50
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature 80°C
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness 0.010" (0.25mm)
Product Status Active
Wire Gauge 18 AWG
Ratings UL Style 1061
Series -
Length 25.00' (7.62m)
Voltage 300V
Mfr Remington Industries
Conductor Strand 16/30
Conductor Material Copper, Tinned
Features Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant
Jacket Color Green
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.068" (1.73mm)