19C100PV4L
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Produkt-Nr.:
19C100PV4L
Beschreibung:
SENSOR 100PSI 1/8"NPT 0.1V
Benutzer handbuch
Operating Pressure -100PSI (-689.48kPa)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications Board Mount
Termination Style Flex Cable
Output Type Analog Voltage
Port Size Male - 1/8" (3.18mm) NPT
Port Style Threaded
Product Status Obsolete
Pressure Type Vacuum
Supplier Device Package -
Series 19 mm
Accuracy ±0.25%
Package / Case Cylinder, Threaded
Voltage - Supply -
Output 0 mV ~ 100 mV