1EZ27D5-TP
Micro Commercial Co
Produkt-Nr.:
1EZ27D5-TP
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Tolerance ±5%
Supplier Device Package DO-41
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 20.6 V
Series -
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Power - Max 1 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Mfr Micro Commercial Co
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 27 V
Package Bulk
Impedance (Max) (Zzt) 35 Ohms