1N5334BE3/TR12
Microsemi Corporation
Produkt-Nr.:
1N5334BE3/TR12
Paket:
T-18
Beschreibung:
DIODE ZENER 3.6V 5W T18
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Tolerance ±5%
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package T-18
Current - Reverse Leakage @ Vr 150 µA @ 1 V
Series -
Package / Case T-18, Axial
Power - Max 5 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 1 A
Mfr Microsemi Corporation
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 3.6 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 2.5 Ohms