1N5398GP-BP
Micro Commercial Co
Produkt-Nr.:
1N5398GP-BP
Paket:
DO-15
Beschreibung:
Interface
Benutzer handbuch
Speed Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F 15pF @ 4V, 1MHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package DO-15
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 800 V
Series -
Package / Case DO-204AC, DO-15, Axial
Technology Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.4 V @ 1.5 A
Mfr Micro Commercial Co
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 800 V
Package Bulk
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C
Current - Average Rectified (Io) 1.5A