1N5651/TR
Microchip Technology
Produkt-Nr.:
1N5651/TR
Paket:
DO-13 (DO-202AA)
Beschreibung:
TVS DIODE 45.4VWM 80.5VC DO13
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 18.6A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 50.4V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-13 (DO-202AA)
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 80.5V
Package / Case DO-13
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 45.4V