1N5921BRL
onsemi
Produkt-Nr.:
1N5921BRL
Hersteller:
onsemi
Paket:
Axial
Beschreibung:
DIODE ZENER 6.8V 3W AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 200°C
Tolerance ±5%
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 5.2 V
Series -
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Power - Max 3 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.5 V @ 200 mA
Mfr onsemi
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 6.8 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 2.5 Ohms