1N5923B3P-AP
Micro Commercial Co
Produkt-Nr.:
1N5923B3P-AP
Paket:
DO-41
Beschreibung:
Interface
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Tolerance ±5%
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package DO-41
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 6.5 V
Series -
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Power - Max 3 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.5 V @ 200 mA
Mfr Micro Commercial Co
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 8.2 V
Package Bulk
Impedance (Max) (Zzt) 3.5 Ohms