1N5928B-TP
Micro Commercial Co
Produkt-Nr.:
1N5928B-TP
Paket:
DO-41G
Beschreibung:
DIODE ZENER 1.5W DO-41G
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Tolerance ±5%
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DO-41G
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 9.9 V
Series -
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Power - Max 1.5 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Mfr Micro Commercial Co
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 13 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 7 Ohms