1PVCHSBLA500
Remington Industries
Produkt-Nr.:
1PVCHSBLA500
Beschreibung:
HEATSHRINK 2:1, 1"X500' BLA
Auf Lager : 10
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Inner Diameter - Recovered 0.500" (12.70mm)
Shrink Temperature 100°C
Operating Temperature -20°C ~ 105°C
Storage/Refrigeration Temperature 70°F (21°C)
Color Black
Recovered Wall Thickness 0.038" (0.97mm)
Material Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Product Status Active
Series -
Shrinkage Ratio 2 to 1
Type Tubing, Flexible
Length 500.0' (152.4m)
Inner Diameter - Supplied 1.000" (25.40mm)