1SMA14AT3G
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
1SMA14AT3G
Hersteller:
Littelfuse Inc.
Paket:
SMA
Beschreibung:
TVS DIODE 14VWM 23.2VC SMA
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 17.2A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency 800pF @ 1MHz
Voltage - Breakdown (Min) 15.6V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SMA
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 23.2V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 14V