1SMB54CAT3G
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
1SMB54CAT3G
Hersteller:
Littelfuse Inc.
Paket:
SMB
Beschreibung:
TVS DIODE 54VWM 87.1VC SMB
Benutzer handbuch
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 6.9A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency 170pF @ 1MHz
Voltage - Breakdown (Min) 60V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SMB
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 87.1V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 54V