1V5KE170A
Taiwan Semiconductor Corporation
Produkt-Nr.:
1V5KE170A
Paket:
DO-201AE
Beschreibung:
TVS DIODE 145VWM 234VC DO201AE
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 6.4A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 162V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-201AE
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 234V
Package / Case DO-201AE, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 145V