TE Connectivity AMP Connectors
Produkt-Nr.:
2-968322-1
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CONN RCPT HSG 20POS 2.54MM
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.57
$0.57
10
$0.532
$5.32
25
$0.52934
$13.2335
50
$0.51604
$25.802
100
$0.442605
$44.2605
250
$0.40033
$100.0825
500
$0.3781
$189.05
1000
$0.331398
$331.398
2500
$0.326942
$817.355
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 120°C |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Positions | 20 |
| Color | Gray |
| Contact Type | Female Socket |
| Row Spacing | 0.100" (2.54mm) |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Fastening Type | - |
| Product Status | Active |
| Insulation Material | Polybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled |
| Series | Micro Quadlok |
| Note | Contacts Not Included |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Pitch | 0.100" (2.54mm) |
| Connector Type | Receptacle |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Contact Termination | Crimp |
| Base Product Number | 968322 |