200TXW82MEFC10X30
Rubycon
Produkt-Nr.:
200TXW82MEFC10X30
Hersteller:
Rubycon
Beschreibung:
CAP ALUM 82UF 20% 200V RADIAL TH
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.280" (32.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 200 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 500 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 12000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series TXW
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 700 mA @ 100 kHz
Mfr Rubycon
Capacitance 82 µF