Molex
Produkt-Nr.:
2016060660
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
HIGH CURRENT UNIVERSAL CLAMP TAP
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$13.946
$13.946
10
$12.27495
$122.7495
25
$11.57746
$289.4365
50
$11.01962
$550.981
100
$10.810335
$1081.0335
250
$9.41545
$2353.8625
500
$9.066743
$4533.3715
1000
$8.718017
$8718.017
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Number of Positions | 2 |
| Stripping Length | - |
| Termination Style | Screw |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Terminal - Width | 29.8mm |
| Material Flammability Rating | - |
| Product Status | Active |
| Height (Max) | 1.693" (43.00mm) |
| Number of Levels | 1 |
| Series | 201606 |
| Type | Universal Clamp |
| Length | 1.929" (49.00mm) |
| Voltage - UL | 600 V |
| Mfr | Molex |
| Housing Color | Gray |
| Features | - |
| Material - Insulation | Polyamide (PA), Nylon |
| Package | Bulk |
| Wire Gauge or Range - mm² | 8.3-53mm² |
| Wire Gauge or Range - AWG | 1/0-8 AWG |
| Base Product Number | 201606 |