20KPA34-B
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
20KPA34-B
Beschreibung:
TVS DIODE 34VWM 60.38VC P600
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 351.3A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 35.91V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 20000W (20kW)
Product Status Obsolete
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 60.38V
Package / Case P600, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 34V