20KPA48-B
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
20KPA48-B
Hersteller:
Littelfuse Inc.
Paket:
P600
Beschreibung:
TVS DIODE 48VWM 83.37VC P600
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 254.4A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 50.65V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 20000W (20kW)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package P600
Series 20KPA
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 83.37V
Package / Case P600, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 48V