20KPA52A-B
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
20KPA52A-B
Beschreibung:
TVS DIODE 52VWM 85.8VC P600
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 235.4A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 58.1V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 20000W (20kW)
Product Status Active
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 85.8V
Package / Case P600, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 52V