20KPA80A-B
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
20KPA80A-B
Beschreibung:
TVS DIODE 80VWM 130VC P600
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 155.4A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 89.4V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 20000W (20kW)
Product Status Active
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 130V
Package / Case P600, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 80V