20UL1015TPCVIO500
Remington Industries
Produkt-Nr.:
20UL1015TPCVIO500
Beschreibung:
#20 UL1015 600V TOPCOAT VIO 500'
Auf Lager : 25
Benutzer handbuch
Operating Temperature 105°C
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness 0.030" (0.76mm)
Jacket (Insulation) Material Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Product Status Active
Wire Gauge 20 AWG
Ratings UL Style 1015
Series -
Length 500.0' (152.4m)
Voltage 600V
Mfr Remington Industries
Conductor Strand 10/30
Conductor Material Copper, Tinned
Features Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant
Jacket Color Violet
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.099" (2.51mm)