Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
21FD3720A-F
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CAP FILM 20UF 10% 370VAC RADIAL
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$18.962
$18.962
10
$18.012
$180.12
50
$15.1677
$758.385
100
$14.21979
$1421.979
500
$12.60821
$6304.105
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 70°C |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Applications | Motor Run; Power Factor Correction (PFC) |
| Height - Seated (Max) | 2.630" (66.80mm) |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Spacing | 0.813" (20.64mm) |
| Termination | Quick Connect, Disconnect |
| Mounting Type | Chassis Mount, Requires Holder/Bracket |
| Size / Dimension | 1.875" Dia (47.63mm), Lip |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Series | MPF |
| Voltage Rating - DC | - |
| Package / Case | Radial, Can |
| Voltage Rating - AC | 370V |
| Mfr | Cornell Dubilier Electronics (CDE) |
| Capacitance | 20 µF |
| Features | - |
| Package | Bulk |