2215/18RD-100
Daburn Electronics
Produkt-Nr.:
2215/18RD-100
Hersteller:
Daburn Electronics
Beschreibung:
HOOK-UP STRND 18AWG RED 100'
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness 0.016" (0.41mm)
Jacket (Insulation) Material Poly-Vinyl Chloride (XLPVC), Irradiated
Product Status Active
Wire Gauge 18 AWG
Ratings UL Style 1430
Series MIL-W-16878 Type C
Length 100.0' (30.5m)
Voltage 1000V
Mfr Daburn Electronics
Conductor Strand 7/26
Conductor Material Copper, Tinned
Features -
Jacket Color Red
Package Spool
Jacket (Insulation) Diameter 0.082" (2.08mm)