2220HC272KAT1A
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
2220HC272KAT1A
Hersteller:
KYOCERA AVX
Beschreibung:
CAP CER 2700PF 3KV X7R 2220
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series -
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Thickness (Max) 0.110" (2.79mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 2700 pF