22253A473FAT2A
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
22253A473FAT2A
Beschreibung:
CAP CER 0.047UF 25V NP0 2225
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.225" L x 0.250" W (5.72mm x 6.35mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Series -
Package / Case 2225 (5763 Metric)
Thickness (Max) 0.060" (1.52mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.047 µF