2225WA102KATBE
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
2225WA102KATBE
Beschreibung:
CAP CER 1000PF 2.5KV NP0 2225
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 2500V (2.5kV)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.225" L x 0.250" W (5.72mm x 6.35mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Package / Case 2225 (5763 Metric)
Thickness (Max) 0.100" (2.54mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 1000 pF