223PSB252K2G
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Produkt-Nr.:
223PSB252K2G
Beschreibung:
CAP FILM 0.022UF 10% 2.5KVDC RAD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.886" (22.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.043" L x 0.512" W (26.50mm x 13.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 26.5 mOhms
Ratings -
Series PSB
Voltage Rating - DC 2500V (2.5kV)
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 725V
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 0.022 µF