224MABA01KGS
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Produkt-Nr.:
224MABA01KGS
Beschreibung:
CAP FILM 0.22UF 10% 800VDC RAD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Motor Run
Height - Seated (Max) 0.728" (18.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.886" (22.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.043" L x 0.394" W (26.50mm x 10.00mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series MAB
Voltage Rating - DC 800V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 400V
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 0.22 µF